Suadiye Barpiyo Dersi

Duruşun düzeltilmesi, zihinsel odaklanma, kas sisteminin şekillendirilmesi, vücut dengesinin sağlanması, yağ yakmaya yönelik egzersizler olmak üzere çok yönlü fayda sağlayan Barpiyo son dönemin adından en çok bahsettiren egzersiz sistemi. Pilates ve yoga hareketlerinin bir arada kullanıldığı bu egzersiz sisteminde ayrıca bale eğitiminde faydalanan barda da pek çok hareket yapılmakta; sistemin ismi de bu üç egzersiz programından gelmektedir. Suadiye Barpiyo dersi eğitimlerimizde bu üç egzersiz programının harmanlanması oluşturulan çalışma programlarımıza katılabilir, kaslarınızı ince ve çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak forma sokabilirsiniz. Her yaştan kadının zorlanmadan yapabileceği, bu eğlenceli egzersiz sistemi temel olarak biçimli uzun kaslara sahip olmayı ve vücuttaki yağ oranının azaltılmasını hedefler.

Bale eğitiminde faydalanan barda yapılan bacak hareketleri, pilateste kullanılan yoğun egzersiz hareketleri ve yoganın esneklik sağlayan egzersizlerini tek bir programda toplayan Barpiyo kadınların hızla istenen vücut hatlarına sahip olmasını sağlar. Fizyoterapistlerin önerdiği, kas ve iskelet sisteminin desteklenmesinde büyük fayda sağlayan bu egzersizler tüm vücut kaslarını etkili şekilde çalıştırır. Bacak bölgesinden göğüslere, kollardan karın ve bel çevresine, basen ve kalçalardan sırt bölümüne kadar tüm kas gruplarını çalıştıran Barpiyo egzersizleri duruşu geliştirirken bölgesel yağlanma problemlerinden de daha kolay kurtulmaya yardımcı olur.

Bacak kaslarının çalıştırılması sırasında yoganın esneme hareketlerinden faydalanan Barpiyo, bu sayede kasların istenen formu almasını sağlar. Daha ince görünen ve daha sıkı bacaklar için bale eğitiminde kullanılan barın kullanıldığı egzersizlere pilatesle devam edilir ve yoganın esneklik sağlayan hareketleriyle program sonlandırılır. Konsantrasyon ve zihinsel odaklanma için son bölümde çeşitli yoga uygulamalarından da faydalanılabilir. Kalça ve basenlerin şekillenmesinde etkili olan Barpiyo egzersizleri ayrıca vücut direncini arttırır ve gün boyu daha enerjinizi arttırır.