Neden Pilates Yapmalısınız?

Zumba Kursu
 • İskelet ve Kas Problemlerine Karşı Korur

  Düzenli Pilates yapılması hem iskelet hem kas sisteminin desteklenmesine yardımcı olurken kalça ve belkemiği rahatsızlıklarına karşı da bir ömür boyunca koruma sağlar. Duruş bozukluklarının giderilmesi ve biçimli vücut hatlarına sahip olma konusunda da Pilates tercih edilebilecek en yararlı fitness sistemlerindendir.

 • Kaslarınızı Pilates ile Şekillendirin

  İçerdiği esneklik çalışmalarıyla kas sisteminin şekillenmesinde kilit rol oynadığının fark edilmesi ile Pilates eskiden olduğu gibi sadece kadınların yaptığı bir egzersiz programı olmaktan çıktı. Günümüzde ağırlık antrenmanı yapan erkekler de Pilates egzersizlerine yoğun ilgi gösteriyor ve Pilatesin kazandırdığı kas esnekliğiyle arzu ettiği görünüme çok daha kısa sürede ulaşabiliyor.

 • Pilates ile Duruş Bozukluklarına Son

  Omurgayı destekleyen pek çok hareket seçeneğinin bulunduğu Pilates vücut postürünün yeniden şekillendirilmesi, dik ve estetik bir duruşa sahip olunması konusunda muazzam derecede etkilidir. Omurgadaki bağ dokusu ve bizzat iskelet sisteminin desteklenmesini sağlayan bu egzersizlerle kambur duruşun yol açtığı ağrılardan ve kötü görünümden oldukaç kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 • Daha Estetik Bir Beden İçin Pilates

  Anatomik problemlerden kaynaklı postürel bozuklukların giderilmesine ve kasların belirlenen hedefler doğrultusunda uygulanan egzersizlerle, istenen formda şekillendirilmesine yardımcı olan Pilates böylelikle kişinin arzu ettiği estetik beden hatlarına sahip olmasını sağlar. İnce ve uzun bir beden görünümüne sahip olmak isteyen kadınlardan kas hatlarını daha belirgin hale getirmek ve bedenini daha maskülen hale getirmeyi hedefleyen erkeklere, Pilates herkesin estetik hedeflerine daha hızlı ulaşmasına yardımcı olacaktır.

 • Hem Tedavi Hem Koruyucu

  Pilates yapmaya yeni başlayanlar geçen haftalar içinde birçok bedensel problemden kurtulduğunu fark ederken zamanla bu egzersiz sistemi sayesinde iskelet ve kas sistemini ilgilendiren pek çok rahatsızlığa karşı da korunmuş olur. Sporcuların sakatlık riskini azaltarak kendini pek çok kas ve iskelet sistemi rahatsızlığından korumasına yardımcı olan Pilates, kamburluktan denge bozukluklarına dek günlük yaşamını olumsuz etkileyen pek çok sağlık sorununun tedavisine de destek olur.

Adresimiz : Sarıkaya Sok. No: 5/7 Dervişoğlu Kozzy Life Şafak Apt. Dükkan 1 Kozyatağı / İstanbul
E-posta : info@shakadance.com
Telefon : 0 (216) 410 00 64
Telefon : 0 (216) 411 44 42

Sizi Hemen Arayalım!

Zihin ve beden bütünlüğünü öngören Pilates, 100 yıldan uzun geçmişiyle günümüzün en popüler fitness sistemlerinden biri. Nefes, denge, iskelet ve kas sistemi odaklı Pilates egzersizleri bedenin direncini arttırırken kazandırdığı ruhsal bütünlük sayesinde daha dingin, sağlıklı ve yüksek enerjili bir yaşam sürmenizi sağlar. Sadece kas sistemini değil, eklem ve kemiklerin de bir ömür boyu korunmasına yardımcı olan Pilates kadın erkek demeden her yaştan insan için bir ömür boyu sürdürülebilecek nadir fitness sistemlerindendir. Kazandırdığı esneklik ve içsel kas sisteminin güçlenmesi sayesinde Pilates hayat boyu sürdürülebilir.
Shaka Dance Dans Okulu Aletli Pilates kayıtlarımız devam etmektedir. Aletli Pilates İstanbul Anadolu Yakası uygun fiyatlar için iletişime geçebilirsiniz.