Neden Oryantal Yapmalısınız?

Zumba Kursu
 • Omurganızı Oryantal ile Güçlendirin

  33 kemiğin oldukça kompleks bir bütün oluşturması sonucu meydana gelen omurgayı aktif bir biçimde çalıştıran oryantal dans, omurga ve bu bölgeyi çevreleyen kas gruplarını etkili şekilde çalıştırmak için yapılabilecek en yararlı egzersizlerden biridir. Bu bölgedeki iskelet sisteminin desteklenmesi ve hedef bölgedeki kas gruplarının çalıştırılması için uygulanan pek çok egzersize nazaran çok daha faydalı olan oryantal dansla karın kasları da kuvvetlendirilir.

 • Fazla Kilolardan Kurtulmanın En Eğlenceli Yolu

  Metabolizmayı hızlandırarak bedensel yağlanmaya karşı koruma sağlayan oryantal dans bu özelliğiyle kilo vermek isteyenler için de idealdir. Tüm beden kaslarını çalıştırarak, dans edilen süre boyunca yüksek kalori harcanmasını sağlar ve ayrıca hızlanan metabolizma sayesinde gün boyu harcanan kalori miktarını da arttırır. Hızlanan metabolizmanızın gün boyu daha fazla enerji harcamasıyla fazla kilolardan çok daha hızlı kurtulabilirsiniz.

 • Kemiklerinizi Güçlendirir

  İlerleyen yaştaki tüm kadınların korkulu rüyası olan osteoporozdan korunmaya yardımcı olan oryantal dans egzersizleri sırasında kemik sistemi aktif şekilde çalışır ve bu da kemiklerde daha fazla mineral depolanmasını tetikler. Kemikleri güçlendiren bu oryantal dans egzersizleriyle ilerleyen yaşlarda daha güçlü bir iskelet sistemine sahip olunduğundan osteoporoza yakalanma riski de azalabilir.

 • Vücudu Sıkılaştırır

  Bacak ve özellikle basen bölgesinin sıkılaşmasında etkili olan oryantal dans ayrıca kalça ve bel bölgesindeki yağlanmadan kurtulma konusunda da oldukça faydalıdır. Oryantal dans egzersizlerinin ortalama bir saat sürdürülmesi yaklaşık 400 kalori yakmanıza yardımcı olur ve bu sayede bacak, basen, kalça ve bel bölgenizi daha kolay inceltmenizi sağlar.

 • Zihninizi Oryantal ile Boşaltın

  Yapılan pek çok araştırma, oryantal dansın beden sağlığı için olduğu kadar zihnin sağlığı açısından da oldukça yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Zihnin rahatlamasına yardımcı olan bu egzersizleri yaparken bedenin farklı bölgelerinin tam kontrolünü sağlamaya çalışan kişi, farkında bile olmadan yüksek bir konsantrasyon haline girer ve bu da özellikle odaklanma problemi yaşayanların sorunlarını çok daha kolay aşmasını sağlar. Bir saat kadar süren oryantal ders dersinden sonra günün stresinden uzaklaşır ve zihnini boşalttığınız için psikolojik anlamda çok daha pozitif olursunuz.

Adresimiz : Sarıkaya Sok. No: 5/7 Dervişoğlu Kozzy Life Şafak Apt. Dükkan 1 Kozyatağı / İstanbul
E-posta : info@shakadance.com
Telefon : 0 (216) 410 00 64
Telefon : 0 (216) 411 44 42

Sizi Hemen Arayalım!

Ülkemizde her zaman en popüler danslardan biri olan oryantal, yapması eğlenceli olduğu kadar beden sağlığı açısından da birçok bilinmeyen faydaya sahiptir. Sıkıcı egzersiz programlarını rutin bir şekilde uygulamak istemeyenlerin tercih edebileceği en eğlenceli alternatif olan oryantal dans düzenli yapıldığı takdirde beden sağlığının korunmasına, metabolizmanın hızlanmasına ve böylelikle fazla kilolardan da daha kolay kurtulmaya yardımcı olur.