Kozyatağı Zumba Dersi

Egzersizi eğlenceli bir hale dönüştüren Zumba pek çok Latin dansı figürünün kullanıldığı bir fitness programıdır. Mambo, Salsa gibi popüler Latin danslarının yanı sıra figür içeriğinde Lunge, Squat, aerobik gibi egzersizler de kullanılan hareketlerin de kullanılması bu fitness programının her fiziksel gelişim seviyesine ve yaşa hitap edebilmesini sağlar. Shakadance bünyesinde verilen fitness eğitimlerinin son dönemde en çok ilgi görenlerinden olan Zumbayla tanışmak için Kozyatağı’ndaki eğitim programımıza katılabilirsiniz. Kozyatağı Zumba dersi programımızla egzersiz yapmanın daha önce olmadığı kadar eğlenceli olduğunu fark edeceksiniz.

Zumba Nedir?

Kolombiyalı bir dansı tarafından 90’ların başlarında geliştirilen bu özel fitness programı, her gün aynı hareketleri tekrarlamanın getirdiği monotonluğa geri dönmemek üzere son veriyor. Kişinin sıkılmadan daha önce uyguladığı egzersiz programından sağladığı bedensel faydayı sağlayabileceği Zumba, birbirinden farklı binlerce hareket seçeneği sunduğu için işlevsellik açısından da geniş içeriklidir. Eğitmene neredeyse sınırsız hareket seçeneği sunulduğundan, kısa sürede aralıklarla tüm egzersiz programının veya bir kısmının değiştirilmesi mümkündür. Eğitim alan grubun tercihlerine göre aerobik hareketleri ağırlıklı olarak yapılabilen Zumba dersleri ayrıca spesifik Latin danslarının figürleriyle de harmanlanabilir.

Latin Danslarıyla Zumba

Eğitim alan grubun fiziksel durumu ve yaş aralığına göre ağır, orta veya hızlı tempolu müzikler eşliğinde yapılabilen Zumba, vücudu güçlendiren ve yüksek enerji harcanmasını sağlayan direnç egzersizlerinden oluşur. Çaça, Mambo, Soca, Samba, Tango, Cumbia, Merengue, Flemenko, Salsa gibi latin danslarından figürler sergileyerek kişinin eğlenirken egzersiz yapması sağlanır. Ek olarak Oryantal dans figürleri ya da Hip Hop dansın hakim olduğu Zumba çeşitleri de bulunur. Aslında eğitmene sınırsız seçenek sunan bu eğlenceli egzersizler, eğitim alan grubun tercihleri ve zevkleri doğrultusunda istenen şekilde programlanabilir.

Farklı yaş ve kondisyon seviyelerine göre hareketlerin fiziksel zorluğunun istenen seviyeye ayarlanabilmesi ve katılımcıların derslerde fitness yaptığından çok dans ettiğini düşünerek eğlenceli vakit geçirmesi Zumba’nın her geçen gün biraz daha fazla ilgi görmesini sağlıyor.