Kozyatağı TRX Dersi

Beden ağırlığının hareketlere direnç sağlamak için özel bir donanım yardımıyla kullanılması esasına dayalı bir fitness sistemi olan TRX, zamandan tasarruf etmek isteyen ancak egzersizi de yarım yamalak yapmamak isteyenler için geliştirilmiş özel bir programdır. Kısa sürede, maksimum verimlilikle çalışmanın hedeflendiği bu fitness programına, Kozyatağı TRX dersi eğitimlerimize katılarak hemen başlayabilirsiniz. Hareketlerde pratikliğin ön planda tutulduğu, bu sayede saatler harcamadan kısa bir zaman dilim içinde yüksek dirençli egzersizlerin uygulanabildiği TRX, küçük bir sırt çantasında taşınabilen ve kısa sürede kurulabilen bir sistemdir. Onlarca gereksiz aletle zaman kaybetmeden dakikalar içinde TRX sistemini istediğiniz her yere kurabileceğiniz gibi eğitimlerimize katılarak bu sistemden, uzmanlarımız eşliğinde maksimum verimlilikle nasıl faydalanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Antrenman süresinden tasarruf edilmesini sağlayan TRX egzersizlerinde, hareketler arası geçiş 10-15 saniye gibi çok kısa bir süre aldığı için tüm programın tamamlanması için saatler harcamazsınız. Fitness salonlarında sadece aletler arasında yürümek ve pozisyon almak için bile dakikalarca vakit harcarken TRX programı uygulayarak, yalnızca birkaç saniye içinde bir sonraki harekete geçebilirsiniz. Bu çalışma programı günümüzde ABD’nin en popüler fitness sistemi haline gelmiştir ve profesyonel sporcuların büyük bölümü TRX ile çalışmaktadır. UFC dövüşçülerinden basketbol ve Amerikan futbolu oyuncularına, Olimpik yüzücülerden koşuculara kadar her spor dalından profesyonel egzersiz için bu akılcı ve işlevsel fitness sistemini tercih etmektedir.

TRX fitness sisteminin ABD’nin bir numarası olmasının ardında yatan nedenlerden biri zamandan ciddi seviyede tasarruf sağlamasına karşın istenen kas gruplarının maksimum seviyede çalıştırılması kadar hareket esnekliği sunmasıdır. Gerçek anlamda sınırsız hareket alternatifinin bulunduğu TRX sistemiyle çalışanlar hala yeni hareketler bulmakta, zaten halihazırda uygulanan yüzlerce hareket arasından seçim yaparak kendi özgün antrenman programlarını oluşturabilmekte. Her seviyeye uygun zorlukta hareket yapma imkanı sunması da sistemin popülerliğinin hızla artmasını sağlamıştır.