Kozyatağı Barpiyo Dersi

Kaslara şekil vermede en etkili egzersiz sistemlerinden biri olan Barpiyo; bale eğitiminde kullanılan bar, pilates teknikleri ve yoga egzersizlerinin harmanlanmasıyla oluşturulmuş üç branşlı bir egzersiz tarzıdır. Biçimli düzgün kaslar için her yaştan kadının yapabileceği, oldukça geniş içerikli hareket seçeneklerinin sunulduğu Barpiyo ülkemizde yeni tanınsa da popülerliği hızla artmaktadır. Kozyatağı Barpiyo dersi eğitimlerimizle düzgün bir duruşa ve biçimlenen kaslarla estetik bir beden görünümüne sahip olabilirsiniz. Vücudun yağ oranının azaltılması ve özellikle belli bölgelerde incelme konusunda da etkili olan bu yeni egzersiz sistemi dayanıklılığın arttırılmasını da sağlar.

Biçimli vücut hatları için bale eğitiminde kullanılan bardan faydalanılan Barpiyo egzersizlerinde bu hareketler yoga ve pilates teknikleriyle bütünleştirilir. Benzersiz vücut hatları oluşturmak için ideal olan bu egzersizler kasları, bedeni daha ince ve uzun görünmesini sağlayacak biçimde şekillendirir. Kalçaların sıkıcı ve daha dar görünüm kazanması, göğüs ve omuzların şekillenmesi, kol bölgesinin sıkılaşması ve bacak duruşunun iyileştirilmesi için uygulanabilecek farklı pek çok hareket alternatifi bulunur. Her yaştan kadının yapabileceği bu egzersizler için üst düzey bir fiziksel kondisyona sahip olunması gerekmemekte, Barpiyo programına başlangıç seviyesine hitap edecek nitelikte hareketlerle de başlanabilmektedir.

Isınmanın ardından beden ağırlığını kullanarak kasların efektif şekilde çalıştırılmasını sağlayan Barpiyo egzersizlerine barda yapılan yoğun bacak çalışmalarıyla devam edilir. Barın ardından pilateste uygulanan karın, sırt, kalça ve bacak çalışmaları yapılırken egzersiz programı yoganın esneklik sağlayan hareketleriyle tamamlanır. Yoganın aktif esneme imkanı sunan hareketleri pek çok Barpiyo hareketinde kombinasyon oluşturacak şekilde kullanılabilir ve bu esneme hareketleriyle kaslarının istenen formda şekil alması sağlanabilir. Fizyoterapistlerin tavsiye ettiği, güvenilir ve yapması oldukça keyifli olan Barpiyo derslerine hemen başlamak için iletişime geçin.