Kazasker TRX Dersi

Amerika’da son yılların en popüler egzersiz sistemi olan TRX, basit bir şekilde herkesin kurabileceği bir aparat sayesinde sadece vücut ağırlığından faydalanarak fitness yapma imkanı sunuyor. Bu egzersiz sistemi günümüzde UFC dövüşçüleri, NBA ve NFL oyuncuları, Olimpik yüzücü ve koşucular gibi ABD’nin ünlü profesyonel sporcular tarafından kullanılıyor. Kazsker TRX dersi eğitimlerimize katılarak siz de profesyonel sporcuların yeni gözdesi olan bu egzersiz sisteminden efektif şekilde yararlanmayı öğrenebilir, her gün saatlerinizi harcamadan vücudunuzu istediğiniz forma sokabilirsiniz.

Spor salonlarında saatlerce harcayanlara büyük kolaylık sunan TRX sistemiyle çalışmak, bu kadar uzun zaman harcanan egzersizlerden çok daha fazla verim alınmasını ve üstelik çok daha kısa sürede egzersizlerin tamamlanmasını sağlar. Yarım saat gibi kısa bir sürede, saatler harcanan antrenmanlarda elde edilemeyen yüksek verimlilikle çalışabileceğiniz TRX hareketler arası geçiş konusunda da pratiklik sunar. Salonlarda aletler arasında gidip gelirken, sıra beklerken ve pozisyon alırken harcadığınız zamanla TRX kullanmanız durumunda tüm egzersiz programınızı tamamlayabilirsiniz. Zira 5-10 saniye gibi kısa sürede hareketler arasında geçiş yapılabilen bu sistemde yapılabilecek hareketler sınırsız olduğu için sürekli aynı hareketleri yapmanın getirdiği monotonluktan da, geri dönmemek üzere kurtulursunuz.

TRX kullanarak yapılan egzersizlerde kasların en kısa sürede, maksimum verimlilikle çalışması için gereken direnç kişinin kendi beden ağırlığından alınır. İstenen kas gruplarına, istenen fiziksel direnç seviyesinde yüklenme imkanı sunan bu sistem Olimpik sporcuların programlarında bile kullanıldığı için en üst kondisyon düzeyinde dahi olsanız TRX ile zorlu bir antrenman yapabilirsiniz. Üst fiziksel direnç seviyesine hitap edebildiği gibi düşük fiziksel efor gerektiren hareketleri de kolayca yapma imkanı sunan TRX şişman kişilerce de hiçbir problem yaşamadan kullanılabilir. İster profesyonel sporcu olun isterseniz senelerdir egzersiz yapmıyor olun bu sistemi kullanarak istediğiniz sonucu kısa sürede alabilirsiniz.