Kazasker Pilates Dersi

Fizyoterapistler tarafından rehabilitasyon sürecinde hastalara tavsiye edilecek kadar güvenilen bir fitness sistemi olan pilates şüphe yok ki, modern çağın en geniş kapsamlı ve popüler egzersiz programıdır. Beden üzerinde tam kontrol için zihin hakimine odaklanan pilateste pek çok fitness programında olduğu gibi belli hareketlerin çok sayıda tekrarıyla değil, az sayıda tekrar yapılmasına rağmen hareketin her tekrarında mutfak kontrolle ilgilenilir. Zihin ve bedeni bir bütün olarak gören bu fitness programında konsantrasyon çalışmalarından nefes egzersizlerine, çok yönlü ve herkese uygun çalışmalar bulunmaktadır. Kazasker pilates dersi eğitimlerimizde her yaştan bireye sağlıklı bir bedene sahip olma imkanı sunmakla kalmıyor, bir ömür boyunca sürdürülebilecek yeni bir egzersiz programında tam hakimiyet kazanma fırsatı sunuyoruz.

Pilates Eğitiminin Temel Prensipleri

Pilatesi çağın egzersiz sistemi yapan en önemli fark; kısa sürede belli bedensel faydalar sağlamaktan ziyade yaşam boyunca, hangi yaşta olursanız olun pilates yapmaya devam edebilmenizdir. Egzersizlerden azami düzeyde fayda sağlanması için zihin, beden ve nefes kontrolüne büyük önem veren pilates eğitimi özünde altı temel prensibe sahiptir. Bu prensipler kısaca; konsantrasyon, merkezlenme, kontrol, hareket akıcılığı, kesinlik ve nefes kontrolüdür. Her bir prensip kendi içinde mutlak zihin ve beden kontrolünü sağlamak için özgün çalışmaları içerir.

Pilates dersleri temel kas gruplarına direnç kazandırmaya odaklanırken bu bilinen şekilde, aynı hareketleri çok sayıda tekrarlama suretiyle yapmayı amaçlamaz. Bunun yerine daha az sayıda tekrarla, tüm beden kaslarını çalıştıracak pek çok fark hareket yapılır ancak her hareket tekrarında bireyin bedenine tam kontrol sağlaması istenir. İskelet ve kas sisteminin kontrolü için hareketler sırasında kişinin tam konsantrasyon sağlaması gerekirken ayrıca kanın tamamının temizlenebilmesi için pilateste doğru nefes alıp vermeye de önem verilir.

Eğitimlerimizde bu temel prensiplerin hepsinin üzerinde durarak, hangi yaşta olursanız olun fiziksel kondisyonunuz fark etmeden pilatesle yaşamınıza sağlık katmanıza yardımcı olacak geniş içerikli egzersiz programları hazırlıyoruz.