Kazasker Barpiyo Dersi

Bale barı egzersizlerini, pilates ve yoga hareketleriyle birleştiren Barpiyo ismini bar, pilates ve yogadan alır. Bu üç temel egzersiz sisteminin birleştirilmesiyle ortaya çıkan Barpiyo kasların daha etkili biçimde şekillendirilmesi, kas gruplarının etkili şekilde çalıştırılarak hızla bölgesel sıkılaşma sağlanması açısından büyük fayda sağlar. Kazasker Barpiyo dersi eğitimlerimiz her yaştan kadının zorlanmadan uygulayabileceği seviyededir. Fizyoterapistlerin önerdiği, sağlık açısından güvenilir ve sakatlanma riskini minimuma indiren bu özel egzersiz programı sayesinde duruş bozuklarından kurtulabilir, daha ince görünen ve çok daha sıkı vücut hatlarına sahip olabilirsiniz.

Bacak kaslarının istenen formu alacak şekilde çalıştırılması için bale eğitiminde kullanılan bardan faydalanılan Barpiyo egzersizleri, pilates uygulamaları sayesinde bedendeki diğer kas gruplarında da etkilidir. Sırt bölgesinden kalça ve basenlere, karın ve bel çevresinden omuz ve kollara kadar bütün vücudun çalıştırıldığı bu egzersizlerde kullanılan yoga teknikleri sayesinde kasların şekillendirilmesi kolaylaştırılır. Yoganın esneklik sağlayan hareketleriyle bacak bölgesindeki kasların ince uzun bir form kazanması, göğüs hattının toparlanması ve kalçaların sıkılaşarak daha yuvarlak hatlı bir görünüm alması sağlanabilir.

Kadınların yeni gözdesi olan Barpiyo vücut hatlarının istenen forma sahip olmasını sağlamanın yanı sıra vücut direncinin arttırılması için de biçilmiş kaftandır. Pilates hareketleri sayesinde tüm vücut kaslarının son derece aktif biçimde çalıştırıldığı bu egzersizler sayesinde metabolizma hızlanır, günlük enerji ihtiyacı arttığı için kilo vermek de kolaylaşır. Vücudun yağ oranını azaltırken kasların sıkılaşmasını ve ince uzun bir görünüm sunacak formu kazanmasını sağlayan Barpiyo ayrıca bölgesel yağlanma ve sarkma sorunu olan kadınlar için de ideal egzersiz sistemidir. Eklemleri koruyarak, istenen kas gruplarının şekillendirilmesine yardımcı olan Barpiyo tüm bedenin yeniden şekillendirilmesi için kullanılabilecek yüzlerce farklı çalışma alternatifi sunar.