Düğünde Horon Kursu

Yüksek enerjisiyle ve eğlenceli figürleriyle sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanında adından bahsettiren Horon bugüne dek ülkemizi temsil etmek üzere uluslararası folklorik dans etkinliklerine katılmış gruplarca pek çok kez dünya çapında birincilik almamızı sağlamış, bu sayede şöhreti tüm dünyayı sarmış bir halk oyunumuzdur. Karadeniz insanının bu dansla özdeşleşen müzik aletleri olan kemençe ve tulumu duyar duymaz kendini kaptırdığı horonu öğrenmek, her yaştan yöresel halk oyunu meraklısına hitap edecek düzeyde eğitim verebilen uzman eğitimcilerimiz sayesinde basit bir iş haline geliyor. Horon kursu eğitimlerimizle kısa bir süre içinde siz de görenlerin dikkatini çekecek ve beğenisini kazanacak düzeyde Horon oynayabilirsiniz. Yoğun çalışma temposunun getirdiği monotonluktan kurtulmanızı sağlayacak ve yeni girdiğiniz sosyal çevreyle hayatınıza renk katacak olan Horon kursları sayesinde hem hayatınıza hareket katar hem de şehir hayatının getirdiği stresten, mümkün olan en eğlenceli şekilde kurtulursunuz.

Düğün dansı kursu eğitimleri içinde verilen Horon eğitimi yöresel halk dansları konusunda uzmanlaştığı kadar bu halk oyunlarının eğitiminin verilmesi konusunda da deneyim sahibi profesyonel ekiplerimizce verilir. Yüksek enerjili danslardan Karadeniz yöresinin farklı bölgelerindeki Horon tarzlarına dek tüm yöresel farklılıkları göz önünde bulundurarak eğitim verebildiğimiz gibi Horon kursları eğitimlerimiz her zaman için ağırlığı uygulamaya yani pratik yaparak öğrenmenize vermektedir.

Yıl boyunca eğitim için yapılan başvuruları farklı dönemler halinde düzenleyen ve kurs dâhilinde sürekli Horon eğitimlerine devam eden eğitmenlerimiz, müsait olduğunuz zamana bağlı olarak hafta içi akşamları veya hafta sonları olmak üzere sizin için uygun olan herhangi bir zaman aralığında eğitim almanızı sağlar. Devam eden horon kursu kayıtlarımız hakkında daha fazla bilgi almak veya diğer yöre danslarına ilişkin eğitimlerimiz hakkındaki sorularınız için arzu ettiğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, çekinmeden aklınıza takılan her soruyu eğitmenlerimize yöneltebilirsiniz.