Bostancı TRX Dersi

Özel tasarım bir fitness ürünü olan TRX, beden ağırlığını kullanarak her kondisyon ve fiziksel gelişim seviyesinden bireyin kısa sürede yüksek verimlilikle egzersiz yapmasını sağlar. Basit ancak oldukça etkili bir aparat olan TRX sistemi birkaç dakika içinde kurulabilir. Bostancı TRX dersi eğitimlerimize katılarak bu sistemden maksimum verimle nasıl faydalanabileceğinizi, uzman eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz. Zamandan hatırı sayılır oranda tasarruf edilmesini sağlayan TRX sistemi, tüm beden kaslarını istenen zorluk seviyesinde çalıştırma imkanı sunar.

ABD’de Olimpik yüzücü ve koşuculardan Amerikan futbolu oyuncularına, UFC dövüşçülerinden NBA oyuncularına kadar hep çok farklı spor branşından profesyonelin kullandığı bir sistem olan TRX günümüzde ABD’nin en popüler fitness programı haline gelmiştir. Yüksek verimlilik vaat etmesinin yanı sıra TRX kullanarak yapılabilecek hareketlerin sınırsız olması, bu fitness aparatını kullananların sayısının hızla artmasını sağlamaktadır. Sistemi kullanarak yapılabilecek hareketler sadece kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Ayrıca hareketler arası geçiş için 5-10 saniyenin yeterli olması, spor salonlarında aletler arasında gidip gelmek, sıra beklemek ve pozisyon almak için dakikalarca vakit kaybetmeden hızla çalışma fırsatı sunar. Zamanını en verimli şekilde değerlendirmek ve egzersiz yapmaya uzun saatler harcama lüksüne sahip olmayanlar için biçilmiş kaftan olan TRX sisteminde kasları çalıştırmak için gereken direnç, bireyin kendi vücut ağırlığından faydalanarak oluşturulur.

Haftanın 3 günü sadece günde 30 dakika kadar TRX kullanarak egzersiz yapabilir ve böylece haftada 1,5 saat harcamanıza karşın saatlerce vakit harcadığınız antrenmanlara nazaran çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Egzersiz kalitesini yükseltmek için tasarlanan bu aparatın kullanımında herhangi bir sakatlanma riski bulunmadığı için başlangıç seviyesine hitap eden, zorluk seviyesi düşük hareketler de yapılabilir. Her yaş ve fiziksel kondisyon seviyesinden bireyin zorlanmadan egzersiz yapmasını sağlayan TRX ile tüm vücut çalıştırılabildiği gibi istenen belli bölgeleri çalıştıracak şekilde, egzersizlerin odaklanması da mümkündür.