Bostancı Pilates Dersi

Zihnin beden üzerinde tam hakimiyet kurarak, yapılan hareketlerden azami düzeyde fayda sağlanmasını hedefleyen pilates şüphe yok ki, modern çağın en çok ilgi gören fitness sistemi. Her yaştan insana beden sağlığını geri kazanma ve mevcut sağlığı koruma imkanı sunan bu modern çağın egzersiz sistemi sadece aynı hareketleri düzenli olarak tekrarlamaktan ibaret değildir. Mutlak zihinsel kontrol sağlanması için eğitim sürecinde konsantrasyonun arttırılmasına yönelik çalışmalara da yer verilen pilateste ayrıca birçok farklı nefes egzersizi de uygulanır. Bostancı pilates dersi eğitimlerimizde her fiziksel kondisyon seviyesinden ve her yaştan bireye, zihin ve beden sağlığının yıllar boyunca korunmasını sağlayacak geniş içerikli eğitim programı seçenekleri sunuyoruz.

Pilatesin Temel İlkeleri

Pilates sistemi; beden ve zihin sağlığının birbirinden ayrı kavramlar olarak ele almamakta, zihin ve vücut birlikte bir bütün olduğu takdirde tam anlamıyla sağlığın kazanılabileceği anlayışı üzerine kurulmuştur. Beden hareketlerinin kontrolünü sağlayan kas sistemine tam hakimiyet kurmak için zihinsel kontrolün sağlanması, bireyin pilates dersleri sırasında yaptığı hareketlerden de azami düzeyde faydalanması anlamına gelir. Hareketlerin çok sayıda tekrarlanarak, set mantığıyla bedensel fayda sağlanmasına yönelik programların tamamen aksine pilateste asıl amaç kişinin daha az sayıda tekrarla ancak hareketler üzerinde tam zihinsel kontrol kurarak egzersiz yapmasıdır.

Beden genelinin efektif şekilde çalışmasını sağlayacak yüzlerce farklı hareketin uygulandığı pilates eğitimi bu hareketlerin farklı kombinasyonları da eklendiğinde aslında sınırsız denebilecek kadar geniş içerikli bir çalışma programı uygulanabilmesine izin verir. Modern çağın fitness programı olarak isimlendirilmesinin en büyük sebeplerinden biri de, kişiye kısa dönemli bedensel fayda sağlamaktan ziyade bir ömür boyunca beden ve zihin sağlığını korumayı vaat etmesidir. Kas sisteminin güçlenerek duruş bozukluklarının giderilmesinde etkili olan pilates ayrıca güç ve esneklik kazanmak için kişinin kendi vücut ağırlığını kullandığı pek çok farklı hareket seçeneğine sahiptir.