Bostancı Barpiyo Dersi

Ülkemizde adı yeni yeni duyulan Barpiyo fizyoterapistlerin tavsiye edeceği kadar güvendiği, kasları estetik bir görünüm oluşturacak formda şekillendirmeye ve fazla yağların yakılmasına yardımcı olan çok yönlü bir egzersiz sistemidir. Bu egzersiz sisteminin çok yönlü olması; Yoga, Pilates ve bale eğitiminde kullanılan bar hareketlerinin üçlü kombinasyonunu kullanmasıdır ki, zaten ismini de buradan almaktadır. Bostancı Barpiyo dersi eğitimlerimizle herkese estetik algıya hitap eden bir duruşa ve beden hatlarına sahip olmayı vaat ediyoruz. Kas sistemini şekillendirerek vücut hatlarının daha ince ve uzun görünmesine yardımcı olan bu egzersiz programıyla bölgesel yağlanma sorunlarından da kurtulabilirsiniz.

Yoganın esnekliğe yardımcı olan hareketlerini kullanarak kas sistemini istenen formda şekillendirmeyi sağlayan Barbiyo ayrıca pilatesin vücut sıkılaştıran hareketlerini de kullanır. Balerinlerin çalıştığı barın da aktif şekilde kullanıldığı egzersiz programında, barda yoğun bacak hareketleri yapılır. Güçlü bir şekilde tüm beden kaslarının, sakatlanma gibi riskler olmadan çalıştırılması sağlanırken duruş kusurları da kısa sürede giderilebilir. İskelet sisteminin destelenmesine yardımcı olan Barbiyo özellikle belle sırt bölgesindeki kasları çalıştıran pilates egzersizleri sayesinde daha dik bir duruşa sahip olabilirsiniz.

Bacakların incelmesini ve ayrıca sıkılaşan kaslar sayesinde baldırların daha düzgün hatlı bir görünüm kazanmasını sağlayan bu egzersizler kalça ve basen bölgesini de sıkılaştırır. Pilates ve barda yapılan egzersizlerle bir arada kullanılan yoga hareketleri sayesinde kazanılan esneklik, bölgesel kas gruplarının istendiği gibi şekillendirilmesini sağlar. Göğüs, omuz ve kol bölgesindeki kasların da çalıştırıldığı Barbiyo egzersizleriyle kol altındaki sarkma problemlerinden kurtulabilir, bel ve çevresinde incelenme sağlayabilirsiniz. Vücut direncini arttıran ve ayrıca yapılan düzenli egzersizlerle günlük harcanan enerji miktarının arttırılmasında da etkili olan Barbiyo, vücut yağlarının azaltılmasında son derece etkili bir egzersiz sistemidir.