Bostancı Bale Dersi

Merkezinde dans olan bale, çoğu zaman belli bir kareografik bütünlüğe sahip dans figürlerinin çeşitli müzik türleri eşliğinde sergilenmesidir. Her daim sahne sanatlarının en gösterişli ve aynı zamanda asili olarak kabul edilen balede yapılan dansların teknik anlamda zorluk derecesi çok yüksek olduğundan, balerin ve baletlerin kusursuz bir gösteri sergilemek için uzun yıllar boyunca çalışması gerekir. Yeteneğin asla tek başına yeterli olmadığı bu gösteri sanatında başarı için azimli ve disiplinli olunması şarttır. Bostancı bale dersi eğitimlerimizde miniklerin hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı bu disiplinli çalışma alışkanlığını kazanmasına yardım olurken baleyi yakından tanımalarını sağlıyoruz.

Dans figürleri belli akademik kurallara endeksli olan balenin odağında dans olduğu için sanatçının belli teknikleri kusursuz şekilde uygulayarak performans göstermesi gerekir. Buysa yalnızca doğuştan gelen yetenekle olmayacağı için balede disiplinli ve özverili çalışmak kadar doğru eğitmenle çalışmak da önemlidir. İstanbul Devlet Balesi ile onlarca farklı ülkede, yüzlerce gösteri sergileyen ve halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Fulya Çerçioğlu tarafından koordine edilen bale eğitimlerimiz sayesinde çocuklarınızın emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz. Bale kursları için en önemli unsur eğitimcinin deneyimi, bale konusundaki yeteneği ve ayrıca eğitimcilik konusundaki profesyonelliğidir.

Erken yaşlarda başlanan bale eğitimi minikler için sadece faydalı bir fiziksel aktivenin parçası olmaktan ibaret değildir. Hayatın sonuna kadar ihtiyaç duyulan disiplinli ve özverili bir şekilde çalışma alışkanlığının kazanılmasına yardımcı olan bu eğitim, kişiliğin şekillendiği erken dönemde kazanıldığı için çocukların yaşam boyunca bu alışkanlıkları taşımasını sağlar. Çocukların kendine olan güvenini arttıran ve ayrıca sosyal iletişim becerilerinin gelişimine de yardımcı olan bale, sorumluluk duygusunun erken yaşlarda kazanılmasına da destek vermektedir.